Kalózok

Kalózok

A 100 állomás 100 kaland (nálunk) új kötete a kalózokról szól. A színes képekkel gazdagon illusztrált könyv bemutatja a különféle kalózhajókat, a hajózás nehézségeit, a kalóznőket, a kalózok fegyvereit, olvashatsz arról is, milyen büntetés járt a kalózkodásért sőt a mai kalózokról is.

Az erdő; állatai és növényei

Frank és Katrin Hecker: Az erdő állatai és növényei

A kis alakú, színes képekkel illusztrált könyv nagyon hasznos lehet azoknak, akik szeretnék jobban megismerni az erdei állatokat és az erdőben élő növényeket. Színkódok segítenek könnyen megtalálni a különböző állat és növénycsoportokat. Megtudhatók az ismertetőjegyeik, előfordulásuk s néhány hozzájuk kapcsolódó érdekesség is.

Meikle: Tudni akarod?

Utolsó frissítés: 2010. december 30. csütörtök Írta: Kiss Márta

Marg Meikle: Tudni akarod?

A könyvből sok olyan kérdésre kaphatsz választ,

ami mindig érdeket, csak valahogy

nem jutott eszedbe megkérdezni. Megtudhatod például:

- hogy mi a csuklás

- miért nincsenek ábécérendben a betűk a számítógép

billentyűzetén

- hogy találták fel az M & M drazsét

- van-e köldöke a kutyának és a macskának

- milyen nehéz a fejünk

A sok vicces kérdés és az azokra adott válaszok

mindenkit érdekelhetnek kortól függetlenül.