Magyar értelmező kéziszótár

Kategória: LEX-MAX
Utolsó frissítés: 2012. máj. 10. csütörtök

A szótár egynyelvű, magyar szavakat magyaráz magyar nyelven. 70 000-nél is több szócikkében a beszélt nyelv és az irodalmi nyelv szavai is fellelhetők. Érdemes fellapoznod a szótárat egy-egy régies szó jelentését keresve, vagy akkor, ha ismeretlennek tűnő magyar szót hallasz. Különösen érdekesek a tájnyelvi szavak, amiknek jelentését az ország bizonyos területein ismerik csak. A szótár segít az ilyen szavak megértésében is.

Használata egyszerű, hiszen a szavak betűrendben követik egymást, s a tájékozódást élőfej is segíti. A szócikkeket érdemes alaposan áttanulmányozni, mert több jelentést is tartalmazhat, sőt találkozhatsz” szócikken belüli címszóval” is.

Ha szívesen kipróbálnád egy feladatsor segítségével, kattints tovább!

Totó: