Magyar szinonimaszótár

Kategória: LEX-MAX
Utolsó frissítés: 2012. máj. 10. csütörtök

A szinonima szó azt jelenti, rokon értelmű. Nagyon jó hasznát veheted tehát a szótárnak, ha egy szöveg megalkotásakor el akarod kerülni a szóismétléseket. Csak fellapozod a szótárat, s máris megtalálhatod a megfelelő kifejezést.

Könnyen tájékozódhatsz a kézikönyvben, hiszen a címszavak betűrendben követik egymást, s a keresést élőfej is segíti.

Érdemes a rövidítéseket és a jeleket is áttanulmányoznod a könyv14-16. oldalán!

A szótárat O. Nagy Gábor és Ruzsiczky Éva állította össze.

Totó: