A hosszú fülű kiscsacsi

Kategória: Győztes Mesék
Utolsó frissítés: 2016. máj. 20. péntek Írta: Csányi Petra

hosszufulu kiscsacsi.jpg

Egy kis városkában volt egy porcelánbolt. A bejárattal szemben lév? polcon a hátsó sorban álldogált egy kis porceláncsacsi.
Nagyon szomorú volt, mert mindenki csúfolta, hogy hosszú fül? meg ilyenek. Egy napon Juli benyitott a porcelán boltba. Kíváncsian nézel?dött. Egyszer csak magakadt a szeme a szomorú szem? csacsin.
- Vajon miért ilyen bánatos tekintet?? - gondolta a kislány.
- Ne félj kiscsacsi visszajövök érted! - súgta Juli.
Gyorsan hazasietett és elmesélte anyukájának, hogy mit látott.
Tudta már az anyukája, hogy milyen születésnapi ajándéknak örülne a legjobban kislánya!

Másnap elment a boltba, szépen becsomagoltatta a hosszú fül? kiscsacsit.
A szülinapi ünnepségen Juli izgatottan bontogatta a csomagokat. Egy ajándékának sem örült annyira, mint a kiscsacsinak. Rögtön beszaladt vele a szobájában és odatette az ágya melletti kis szekrényre.
Nem volt már szomorú a kiscsacsi: ? lett Juli legjobb barátja! Minden este elmesélte neki Juli, hogy mi történt vele aznap az iskolában.