Évi a szegény leány

Utolsó frissítés: 2016. máj. 20. péntek Írta: Jelige: Vár

Évi a szegény leány

evi aszegeny leany.jpg

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy szegény leány. Évi volt a neve.

Egyszer elment a piacra, ott vett egy disznót.  Amint hazavitte és meg akarta sütni, azt mondta a disznó, hogy ő teljesíti minden kívánságát. Évi azt kívánta, hogy legyen elég étele, ne legyen szegény, meg a romos ház helyett egy jó házat.  Aztán már Évinek semmi baja nem volt. Egyszer a szomszéd országból átutazott a királyuk. Évi azonnal belezúgott. Aztán megkérte a disznót, hogy változtassa át királylánnyá, és a ház kastély legyen. A királyt Pistának hívták. De aztán amint meglátta a király Évit, nyomban megkérdezte: - Hozzám jössz feleségül? Évi azt mondta: - Igen.

Aztán lakodalmat csaptak, és boldogan éltek, amíg meg nem haltak.