Viccek, idézetek stb.

Életigazságok!

Kategória: Viccek
Utolsó frissítés: 2008. március 01. szombat

A következő kérdőívet az amerikai Andersen konzultációs iroda készítette. Egy kis intelligencia teszt !

1. Hogyan teszel egy zsiráfot a hűtőbe?

A helyes válasz: Kinyitod a hűtőt, berakod a zsiráfot majd becsukod az ajtót. Ez a kérdés teszteli, hogy hajlamos vagy-e egyszerű dolgokat túl komplikáltá tenni.

2. Hogyan teszel egy elefántot a hűtőbe?

Rossz válasz: Kinyitod a hűtőt, berakod az elefántot és becsukod az ajtót.
Helyes válasz: Kinyitod a hűtőt, kiveszed a zsiráfot, berakod az elefántot és becsukod az ajtót. Ez teszteli, hogy mennyire vagy képes végiggondolni a cselekedeteid következményeit.

3. Az állatok királya, az oroszlán egy konferenciát szervez az állatok számára. Minden állat elmegy kivéve egyet. Melyik ez az állat?

Helyes valasz: az elefánt. Az elefánt a hűtőben van. Ez teszteli a memóriádat.

Még ha ezidáig mindegyiket elrontottad is, még mindig van egy esélyed, hogy megmutasd a képességeidet!

4. Keresztül kell menned egy folyón, amiben krokodilok élnek. Hogyan teszed ezt meg?

Helyes valasz: átúszod. Minden egyes krokodil az állat konferencián van! Ez teszteli, hogy milyen gyorsan tanulsz a hibáidból.

Az Andersen iroda szerint a megkérdezett menedzserek kb. 90%-a mind a négyre rosszul válaszolt. Ezzel szemben a megkérdezett óvodások többsége a legtöbbre helyesen válaszolt.

Igazán elgondolkoztató, nemde?...

A következő életigazságokat Marcy osztotta meg velünk:

- Tanulás nélkül nehéz az élet, de mi győzzük a nehézségeket
- Először megtanítanak járni és beszélni, aztán azt mondják: ülj nyugodtam és maradj csendben.
- Hajszoljuk a tanulást, de ő gyorsabb.
- A tanulás élteti az embert, de a pihenésbe sem halt bele eddig senki.
- Mindenféle hulladékot átvesz és felhasznál a MENZA!